Zasady i przebieg szkolenia

Informacje o przepisach, nadchodzących zmianach...

Zasady i przebieg szkolenia

przez maciekmusial » 30 sie 2015, o 20:55

Zasady szkolenia

W przebiegu szkolenia wymagana jest 4-letnia równoległość terapii lub analizy własnej, superwizji i pracy klinicznej. W uzasadnionych przypadkach ( o czym decyduje Rada Szkoleniowa SPP Trójmiasto) możliwe jest uznanie krótszej równoległości, ale nie mniejszej niż 2 lata w ramach szkolenia podstawowego. W takiej sytuacji wymagane jest szkolenie uzupełniające po ukończeniu seminariów teoretycznych w SPP.

Szkolący się zasadniczo powinien uczestniczyć we wszystkich zajęciach w ciągu roku. Oczekiwane jest przygotowanie do seminariów teoretycznych i aktywny w nich udział. Szkolący się winien przedstawiać materiał kliniczny do superwizji na zajęciach według kolejności ustalonej przez członków grupy lub Zarząd szkolenia.

W toku trwania szkolenia studiujący są oceniani (arkusz ocen) przez osoby prowadzące zajęcia pod kątem aktywności w dyskusji, sposobu myślenia klinicznego, postawy etycznej i postępów. Oceny te będą przekazywane indywidualnie raz w semestrze.
Szkolenie w SPP Trójmiasto kończy się obroną pracy Studium przypadku przed Komisją Szkoleniową.

Przebieg zajęć

Zajęcia odbywają się 1 x w miesiącu w soboty i niedzielne przedpołudnia. Składają się z części seminaryjnej i superwizyjnej. Część seminaryjna polega na omawianiu tekstów, z którymi szkolący się zapoznają się w ciągu miesiąca przed zajęciami. Część literatury przesyłana będzie drogą elektroniczną. Na bieżąco będziemy wskazywali lektury podstawowe, a inne jako wspierające i fakultatywne.

W ramach każdych zajęć przewidziane są 3 seminaria teoretyczne i 3 superwizje. Oznacza to, że każdego miesiąca materiał do superwizji przygotowują 3 osoby. Materiał powinien zawierać ogólną informację o pacjencie: dane demograficzne, powód zgłoszenia, historię relacji z obiektami oraz opis relacji przeniesieniowo-przeciwprzeniesieniowej – w wymiarze do 1,5 strony oraz zapis 1 lub 2 sesji.

Warunki finansowe

Koszt roku wynosi 3900 zł. Jednorazowa wpłata premiowana jest ulgą 150 zł i opłata wynosi wtedy 3750 zł. Opłata w dwóch ratach wynosi 1950 zł. Pierwsza rata powinna być dokonana do 20.IX. a druga do końca lutego. Konto bankowe: 06 1160 2202 0000 0000 3234 5152.
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 23:09

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron